Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Uda się po raz drugi? Wigry wiosną chcą uratować ligowy byt

Piłkarze Ekstraklasy i jej zaplecza kończą urlopy i rozpoczynają treningi przed rundą wiosenną. W obu najwyższych polskich ligach zapowiada się bardzo ciekawa wiosna. Wigry Suwałki powtórzą poprzedni sezon, gdy szczęśliwie uniknęły spadku do II ligi?

Piłkarze Ekstraklasy i jej zaplecza kończą urlopy i rozpoczynają treningi przed rundą wiosenną. W obu najwyższych polskich ligach zapowiada się bardzo ciekawa wiosna. Wigry Suwałki powtórzą poprzedni sezon, gdy szczęśliwie uniknęły spadku do II ligi?


 


Polskie ligi piłkarskie może nie zachwycają poziomem, ale na brak emocji kibice w ostatnich latach nie mogą narzekać. Tak było w ostatnich sezonach, tak będzie i teraz. A przynajmniej wszystko na to wskazuje po jesiennej części sezonu.


Bilans ich uratował


Końcówka poprzedniego sezonu na zapleczu Ekstraklasy była niezwykle emocjonująca. W ostatniej kolejce wyniki zmieniały się szybka, że po końcowych gwizdkach przez moment nie było wiadomo, kto opuszcza szeregi I ligi. Ostatecznie Wigry, choć miały tyle samo punktów, co GKS Katowice i Bytovia Bytów (po 37 pkt) utrzymały się na zapleczu Ekstraklasy. Zdecydował o tym lepszy bilans bezpośrednich spotkań w sezonie. Co ciekawe klub z Suwałk zakończył sezon na 15 miejscu, a po jesiennych meczach poprzedniego sezonu także był 15. Dwa kluby, które kończyły rok w strefie spadkowej, czyli Garbarnia Kraków i GKS Katowice spadły z ligi. Najgorszego uniknął tylko Stomil Olsztyn.


Oszukać ligowe przeznaczenie?


W Wigrach powoli przyzwyczajają się do futbolowego życia na krawędzi, nad przepaścią. Sytuacja po jesieni z jednej strony jest zła, a z drugiej nie aż tak fatalna. Miejsce spadkowe nigdy nie jest czymś przyjemnym, ale jeden punkt straty do bezpiecznego miejsca jest czymś więcej niż promyczkiem nadziei. Kluczem od utrzymania w Suwałkach ma być spokój i sumienna praca podczas zimowych przygotowań. 


Plany gotowe, czas na realizację


Praca u podstaw i zmiany w kadrze to zadania na styczeń i luty. Wiadomo, że możliwości finansowe Wigry mają ograniczone, ale tak jak zapowiadał trener, trochę „świeżej krwi” jest konieczne. Poza tym pracą, treningami zespół ma się jak najlepiej przygotowań do wiosennej walki o utrzymanie. Piłkarze do zajęć powracają 7 stycznia. W okresie przygotowawczym ekipa z Suwałk rozegra osiem sparingów i wyjedzie na obóz do Myślenic. Co ciekawe, formę pierwszoligowca sprawdzą drużyny z litewskiej ligi, min. Żalgiris Wilno. Próbą generalną dla Wigier ma być mecz kontrolny z Wisłą Kraków (19.02). Czy Wigrom uda się utrzymać na zapleczu Ekstraklasy przekonamy się dopiero w maju, ale już teraz można obstawiać w Zakładach bukmacherskch STS. Jednego można być pewnym – emocji i zwrotów akcji wiosną na piłkarskich boiskach nie zabraknie.

undefined
...........................................................................................................................

© 2007-2020 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka