Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15702]
  Sprzęt komputerowy [7754]
  Motoryzacja [74944]
  Sprzęt audio-video [56]
  Telefony komórkowe [12923]
  Nieruchomości [172]
  Praca [96075]
  Turystyka [364]
  Inne [10687]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka z rozpoczętą budową - Smolniki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-09-19

1 USD: 3,9120
1 EUR: 4,3396
1 CHF: 3,9608
1 LTL :
1 GBP: 4,8705
Co może być znakiem towarowym? Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie marki
Nowa inwestycja w Suwałkach – Piano Park, to światowa liga budownictwa.
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!
Wiesz jak to jest zastawić cały parking pod blokiem Bentleyami?
Zasłony jako ozdoba
Zwolnienie lekarskie wystawi pielęgniarka
Już od jutra 23 października elektroniczne zwolnienie w imieniu lekarza będą mogli wystawiać ratownicy, pielęgniarki i sekretarki medyczne. Takie rozwiązanie ma zaoszczędzić czas lekarzom i pacjentom. Odpowiedzialność za wystawione przez asystentów zwolnienia ponosić będą doktorzy.

Jak poinformowała Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego, lekarz, który ma utworzony profil PUE ZUS może udzielić upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich, w jego imieniu i na podstawie danych dotyczących orzeczonej czasowej niezdolności do pracy zawartych w sporządzonej przez niego dokumentacji medycznej. - Tego typu czynności będą mogły realizować osoby, które wykonują zawód medyczny, lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych - dodała.

Upoważnienie może być wystawione na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Po upływie tego okresu można udzielać kolejne pełnomocnictwo na następne 12 miesięcy. Pozwolenie do wystawiania zaświadczeń lekarskich może być cofnięte w każdej chwili. Od dnia udzielenia upoważnienia do wystawiania zwolnień do dnia jego cofnięcia albo wygaśnięcia to lekarz ponosi odpowiedzialność wynikającą z przepisów ustawy za skutki nieprawidłowego wystawienia zaświadczenia lekarskiego przez asystenta.

Asystent nie będzie miał dostępu do zwolnień pacjenta wystawianych przez innych lekarzy, nie będzie mógł wystawić wniosku o rehabilitację leczniczą oraz nie będzie mógł anulować zwolnień wystawionych przez innego medyka. - Od razu po wysłaniu zaświadczenia on-line ma możliwość wydrukowania tego zwolnienia na życzenie pacjenta. Po podpisaniu następuje przekazanie oryginału dokumentu do ZUS i zapisanie go w bazie ZUS. Następuje również przesłanie wiadomości o wystawieniu zaświadczenia na profil PUE płatnika, jeżeli płatnik taki profil posiada, wraz z podpisanym dokumentem elektronicznym (kopią zwolnienia) - dodała Krupicka.

Jeśli któryś z płatników składek, do którego powinno trafić zaświadczenie, nie posiada profilu PUE, asystent otrzyma komunikat o konieczności wydrukowania ZLA dla tego płatnika.

komentarze [3] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka