Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15783]
  Sprzęt komputerowy [7774]
  Motoryzacja [75158]
  Sprzęt audio-video [52]
  Telefony komórkowe [12937]
  Nieruchomości [172]
  Praca [98036]
  Turystyka [353]
  Inne [10604]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka budowlana w Sobolewie k. Suwałk


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-19

1 USD: 3,8234
1 EUR: 4,2747
1 CHF: 3,8919
1 LTL :
1 GBP: 5,1292
Rozpocznij dzień z kawą SIDO
Elegancki prezent dla mężczyzny. Jaki upominek wybrać?
Przewodnik prezentowy firmy Majster
Ostatni domowy mecz przed przerwą zimową. Wigry - Stal.
Wszystko, co musisz wiedzieć o wizytówkach w Google
Rzecznik dyscyplinarny umorzył sprawę sędziego Czeszkiewicza
Rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach umorzył sprawę sędziego Dominika Czeszkiewicza z Sądu Rejonowego, któremu wcześniej przedstawił dwa zarzuty. Od postanowienia rzecznika może jeszcze odwołać się Kolegium Sądu Okręgowego w Suwałkach. Postanowienie jest nieprawomocne.

Miesiąc temu rzecznik zarzucił sędziemu, że ten miał wyznaczyć w rażąco odległym czasie termin przesłuchania poszkodowanej nastolatki, której grożono bronią. Sędzia Czeszkiewicz 17 stycznia po wylosowaniu do prowadzenia sprawy wyznaczył termin przesłuchania poszkodowanej dopiero na 26 stycznia. Poszkodowana została ostatecznie przesłuchana w sądzie szybciej - 18 stycznia.

Sędziemu postawiony został też drugi zarzut, dotyczący tego, że w latach 2014-2017 nie podnosił swoich kwalifikacji zawodowych, co doprowadziło do nieprawidłowości w orzeczonych przez niego wyrokach w 8 sprawach. Sprawy te zostały uchylone przez sąd wyższej instancji. To skutkowało wydłużeniem czasu trwania tych postępowań.

W poniedziałek na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Suwałkach ukazało się postanowienie rzecznika dyscyplinarnego o umorzeniu postępowania. „Postępowanie dyscyplinarne nie dostarczyło podstaw do złożenia do sądu dyscyplinarnego wniosku o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej” - napisano w postanowieniu.

W uzasadnieniu rzecznik tłumaczy, że „nieprawidłowe urzędowanie Sądu Rejonowego nie wynikało z niewłaściwego wykonywania obowiązków przez Pana Sędziego D. Czeszkiewicza, lecz było prostą konsekwencją wadliwego wykonywania obowiązków przez ówczesnego Prokuratora Rejonowego w Suwałkach, jak też złej organizacji pracy w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Suwałkach”. Rzecznik podkreślił, że prokurator rejonowy i przewodniczący wydziału ponieśli stosowne konsekwencje służbowe w tej sprawie.

W uzasadnieniu rzecznik zwrócił także uwagę, że po przeprowadzeniu odrębnej kontroli w sądach w tym okręgu wynika, że postępowanie sędziego Czeszkiewicza wynikało z liberalnej wykładni terminu „sprawa pilna” wśród pozostałych sędziów. W zakresie zarzutu drugiego, rzecznik uznał, że wniosek o przeprowadzenie rozprawy dyscyplinarnej jest przedwczesny.

Sędzia Czeszkiewicz powiedział, że jest zadowolony z umorzenia sprawy. „Czułem i byłem pewien, że postępowanie dyscyplinarne wobec mnie zakończy się właśnie tak. Teraz wracam do normalnej pracy" - powiedział Czeszkiewicz.


komentarze [6] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka